Coelogyne

22. září 2012 v 13:49 |  pěstování
Rod je rozdělen do několika sekcí, pěstují se v teplém, temperovaném a chladném prostředí. Kvetení je také různé, od větších květů až po docela drobné, nebývá nijak dlouhodobé. Některé květy krásně voní.
moje pěstování:
Coelogyne mooreana - patří mezi chladnomilné, mám ji ve verandě, který je orientovaná na severozápad, zatím ještě nekvetla, roste ale dobře, tak se snad dočkám
Coelogyne nitida - menší druh, květy jsou velké kolem 4 cm, ale nádherně voní, kvete celkem ochotně
Coelogyne speciosa - orchidejka má nezvykle velké květy pro tento rod, až 12cm. Kvete velmi ochotně, v literatuře se uvádí (Ježek:Encyklopedie), že kvete počátkem roku až do dubna, mě kvete kdykoliv během roku. Právě teď na prahu podzimu má květní puk. Květy vykvétají postupně, jeden po druhém.
Coelogyne mayeriana x pandurata - tak tahle kytka patří květem mezi nejkrásnější, které vlastním. A protože se mi líbily obě variety, zvolila jsem kompromis, a dovoluji si tvrdit, že je to kvetení opravdu luxusní, byť krátkodobé. Pěstování není nijak náročné, chce jen plochou misku nebo košík, protože je to neskutečný plazivec, má dlouhé rhizomy (oddenky), klidně opouští pěstební nádobu.
Coelogyne eberhardtii - má na květ
Coelogyne lawrenceana - zatím ještě nekvetla, krásně přirůstá

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama