Cymbidium

22. září 2012 v 21:04 |  pěstování

Tak tyhle kytky to je moje srdeční záležitost. Jsou velké, všude překáží, zaberou hodně místa, chtějí trochu zvláštní podmínky pěstování, jsou chladnomilné (až na výjimky), ale když se zadaří nádherně kvetou a hodně dlouho. A když se zadaří ještě trochu víc některé i voní.
Pěstuju je už dlouho, patří mezi mé prvním orchideje i když jsem také nějakou zahubila, než jsem přišla no to jak na to.
Aby kytky v zimě vykvetly, letním je, když jim vyzrají nové pahlízy. Ne hned s prvním sluníčkem (na jaře to hodně svádí), ale právě v době růstu chtějí teplo, což ještě za jarních nocích moc nebývá. Ven je dávám až v létě, nejdřív opatrně, aby se nespálily listy, jsou zavěšené pod střechou garáže, chráněné před vydatným deštěm. Loni jsem díky lijákům o čtyři rostliny přišla.
Substrát je třeba namíchat trochu jiný než mají ostatní orchideje. V mém je piniová kůra, dřevěné uhlí (dezinfekce), molitan nebo seramis ( pro udržení vlhkosti), pár granulek kravského hnoje nebo slepičince, rašelina. Na dno dávám drenáž z nalámaného polystyrénu. Zalévám hojně, hnojím hojně, jsou to ,,žrouti". Na plné sluníčko je dávám až v polovině srpna, pro indukci na květ je důležitý rozdíl teplot mezi dnem a nocí. Venku je mám až do prvních mrazíků, už nezalévám. Potom je přenesu na místo do chladné verandy.
Dlouho jsem měla jen hybridy až letos jsem si objednala
botaniku : Cymb. traceyanum, lowianum, tigrinum.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama