Paphiopedilum

22. září 2012 v 13:35 |  pěstování
Tento rod je rozdělen na několik sekcí, které mají různé nároky na pěstování. Zástupci rodu se vyskytují v Jihovýchodní Asii, Indii, Číně, na Filipínách, Borneu atd. ve výškách až do 3000 m n. m.
moje pěstování:
S těmito orchidejemi jsem vlastně před zhruba dvaceti lety začínala. Dostala jsem tenkrát od manžela trs ,,pantoflíků, takových zelenohnědých bezejmenných, jejich květy se hojně prodávaly v průhledných krabičkách v květinářství. Samozřejmě, naprosto neznalá věci (no, ne že bych dnes znalá byla), jsem orchidej záhy umořila. No, a protože se mi dost líbily, pořídila jsem si nejběžnější marketové druhy, mám jen čtyři rostliny a po dalších ani netoužím, i když se mi některé botanické druhy dost líbí, no, nikdy neříkej nikdy……..
Mám dvě rostliny velkokvětých zelenolistých střevíčníků, které mám v chladné verandě na severozápadním okně a dvě rostliny mají listy skvrnité, tzv. mramorovité. Ty snesou teplejší prostředí, ale opět polostín. Nenechávám je nikdy zcela vyschnout, přidávám dolomitský vápenec, hnojím méně než ostatní orchideje. Substrát je také trochu jiný než mají ostatní, drcená piniová kůra, mramorová drť, drcené vaječné skořápky. Kvetou bez problémů, pravidelně a většinou velmi dlouho. Rostliny nesnáší rosení. Pozor při zálivce, aby se voda nedostala mezi listy. Nenamáčím květináče celé, jen asi 5 cm pod okraj.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama