Listopad 2012

Sluníčko

23. listopadu 2012 v 21:37
Dnes jsem několikrát slyšela postesknutí, že je málo sluníčka a už aby prý vylezlo. Koupala jsem odpoledne, mimochodem už za pořádného šera, ,,pafíky" a slunéčko opravdu vylezlo. Bohužel jen to s puntíky.

Trochu radosti

19. listopadu 2012 v 10:30

Venku je teď opravdu nevlídno, a bohužel, ještě hodně dlouho bude. Nejhorší je asi neustálé šero. Za tmy chodíme do práce, za tmy se vracíme. Jak je vidět, rostlinám doma to ale nevadí.Skalní Laelie nebo - li Rupikoly

6. listopadu 2012 v 18:35
Jestli i v rostlinné říši existuje láska na první pohled, tak tohle je přesně ten případ. Rupikoly se mi líbí a to hodně dlouho. Celý habitus rostliny je moc sympatický. Orchidej je poměrně malá, takže i ten, kdo si myslí, že už žádné místo nemá, tak se mu určitě tahle kytička někam vejde.
Jenže - jednak jsem neměla dost informací, které by si měl každý pěstitel sehnat dřív, než se do nějakého pěstování vůbec pustí a ,druhak' jsem se Rupikol i trochu obávala. Pěstování je totiž poněkud odlišné. Doporučuji proto sehnat a hlavně přečíst knihu Vojtěcha Šmajera Skalní Laelie. Základní informace kniha poskytuje.
Zatím mám tyto rostlinky tři, ale určitě u nich nezůstane.


Streptocarpus - tořivka

4. listopadu 2012 v 19:21
Rostlinky příbuzné s africkými fialkami. Nemají rády plné slunce, pěstuji je na východním nebo severozápadním okně. Množím listovými řízky, které sázím do vlhkého perlitu. Když je nová rostlinka větší, přesazuji do susbstrátu pro pokojové rostliny s přídavkem perlitu a rašeliníku. Zalévám opatrně, při přemokření kořeny uhnívají.