Prosinec 2012

Epicattleya Siam Jade

25. prosince 2012 v 11:32

Mezi zkušenými pěstiteli orchidejí jsou hybridy často něco naprosto nepřijatelného. Něco, co by ve svojí sbírce jen neradi viděli. Já to mám tak, že se mi kytka musí hlavně líbit, musím mít pro ni ty správné podmínky a potom je mi skoro jedno, jestli je to čistě botanický druh nebo ne. Pravda ovšem je, že botanice už dnes také dávám přednost. Pokud sáhnu po hybridní orchideji, už si ji ale objednám u pěstitelů, nevolím nákup v marketu. Tam se totiž s orchidejemi zachází dost špatně a v mnoha případech mají kytky nakročeno do popelnice už při nákupu. Hlavním problémem je špatný kořenový systém vlivem nevhodnému substrátu či přemírou zálivky.
Epicattleya vykvetla těsně před Štědrým dnem a krásně voní. V této roční době, kdy sluníčko je téměř neviditelné, a kytky trpí právě nedostatkem světla, je to malý zázrak vánoční.

Krásné svátky!

22. prosince 2012 v 14:44

Galeandra

15. prosince 2012 v 12:40

Vykvetla opět Galeandra, ale tentokrát nenapíši druhový název, protože čím víc na ní koukám, tím víc mi připadá, že to původně koupená G. baueri není. Květ by měl být více zabarvený do růžova a to tedy opravdu není. I tak mi ale dělá radost, zvlášť když na obzoru je další poupě. V tomto ročním období, kdy je stále tma, je vůbec zázrak, že něco kvete.