Nové přírůstky

15. května 2013 v 10:09

Protože tuzemské firmy nenabízejí sortiment orchidejí o které mám zájem rozhodly jsme se s kamarádkou objednat rostliny přímo u pěstitelů v Německu. Vybraly jsme nákup u f. Orchids & more. Přišly krásné silné rostliny s řadou nových pahlíz.
Rupikoly (na snímku ve skleníku) jsem přesadila do směsi piniové kůry, větší části lávových kamenů a trochu nastříhaného spagna. Přes léto je nechám venku na místě, kde budou chráněné před deštěm a z počátku i přímým slunečním svitem.
Dalším přírůstkem je Coelogyne cristata - chladnomilná orchidej, která je na pěstování trochu náročnější a krásně kvete (pokud se zadaří...) a poslední novinkou do sbírky je Coelogyne occultata, drobná orchidej s velkým množstvím nových pahlíz.
Takže tentokrát s nákupem velká spokojenost.
 


Komentáře

1 Simona Simona | 15. května 2013 v 11:08 | Reagovat

Parádní přírůstky...přeju hodně nových pahlíz,kořenů a těším se na první květ!

2 petr turecky petr turecky | 15. května 2013 v 21:06 | Reagovat

Vypadají výborně. Držím palce se zalíváním. Na hliněných kytináčích mě vadí, že nevidím stav kořenů. Zbaběle jsem většinu rupicol přesadil do průhledných plastů. Špatné zkušenosti mám s ghylanyi, je to takový nerost. Teď mi vyhání pahlízy, ale strašně pomalu. A staré kořeny jsou jaksi staré. Takže je to o nervy. Macrobulbosa mi taky dost dlouho stagnovala, teď se začíná probouzet (loni od července neudělala vůbec nic). Taky jsem z ní na nervy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama