Tak jsem se dočkala

17. července 2013 v 22:43
Už dlouho jsem chtěla Coelogyne odoardii. Orchidej rostoucí jen na Borneu, patřící do sekce Tomantosae v nabídkách pěstitelů moc nebývá. Už jednou jsem si ji objednala, ale bohužel to, co mi přišlo, se této orchideji nepodobalo ani omylem, což bylo poznat i bez kvetení. Letos jsem sice už nic objednávat nechtěla, ale když jsem viděla tuhle ,,kolegyni" v nabídce OM nemohla jsem odolat. Rostlina není nijak výstavní, má čtyři staré pahlízy, jednu dospělou a jednu novou, kořeny v pořádku, tak snad v mé péči poroste dobře. Přesadila jsem ji do transparentního květináče, substrát jsem ponechala původní, jen jsem přidala spagnum. Orchidej je teplejší, tak bude na okně v ložnici, které je situováno na jihovýchod.

A protože se nevyplatí objednávat jen jednu rostlinu, tak jsem ještě přidala Laelii crispilabii a rozšířila jsem tak moji sbírku rupikol o další kousek.

Dendrobium atroviolaceum jsem objednala tak trochu ze zvědavosti. Jedná se totiž o nedospělou rostlinu, která má rok do květu. Zajímalo mě, jaké nedospělé rostliny OM nabízí. Překvapení více jak příjemné, rostlina je pěkná, což se o mnohých takto objednaných od tuzemských pěstitelů říci nedá. Mnohdy chodí doslova chcípáčci, takže z domácí nabídky bych si už žádného nedospělce neobjednala. U OM klidně.
 


Komentáře

1 simona simona | 18. července 2013 v 7:27 | Reagovat

Krásný nákup...je to výzva pro každého,co se bojí nakupovat na přímo z pěstírny a pořizuje rostliny od překupníků.Přeji hodně úspěchů,kořenů,nových pahlíz a bohaté kvetení.

2 parviflora parviflora | 18. července 2013 v 9:44 | Reagovat

Myslím, že není důvod k obavám. Od prodejců v ČR jsem několikrát dostala mnohem horší rostliny, např. Lukscheiter. Právě špatná zkušenost mě přinutila nakupovat jinde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama