Srpen 2013

Babí léto

27. srpna 2013 v 19:09


Ať se nám to líbí nebo ne, léto se pomalu loučí. Tak ještě trochu ohlédnutí za barevnou krásou květů denivek a klatovských karafiátů.

Rozkvetlé léto

20. srpna 2013 v 20:54

Orchideje rostou pomalu a zas tak moc se každý den neděje, je čas věnovat se ostatním květinám, které v této době nádherně kvetou a zdobí zahradu. Každý rok si říkám, že už žádné další kytky nechci, stačí, co mám. To by ale nesměl existovat internet......
Letos v předjaří jsem narazila na úžasné stránky s nabídkou (nejen…) lilií. A protože jsem člověk postižený pěstováním čehokoliv volba byla jasná. K mým tradičním, které mám už několik let jsem objednala další, které v této době právě rozkvétají, kvetou i dokvétají a myslím, že jsem chybu neudělala (ostatní v galerii - lilie).

Blc.Prathom Green

3. srpna 2013 v 17:36

Na toto kvetení jsem čekala pěkně dlouho. Botanické orchideje si kvetou bez problémů, nemusím tzv. hnout prstem a tahle hybridní potvora ne a ne. Rostla, ale nekvetka. Ani náhodou. Moc se mi vždycky Cattleye líbily, ale nějak to s nima neumím. Všude jsem četla, jak jsou vhodné i pro začátečníky. Já bych to tedy rozhodně říct nemohla.
Vyzkoušela jsem na ni kde co, přečetla také kde co a květ nikde. Musím ovšem dodat, že rostlina byla objednaná u jednoho tuzemského pěstitele jako květuschopná a to co přišlo, bylo schopné všeho, jen ne kvetení. Velmi dlouho trvalo, než kytka začala tvořit aspoň kořeny.
Tak hurá konečně kvete a navíc nádherně voní.
Květ je velký 14 x 14 cm.