Říjen 2013

Erica gracilis

29. října 2013 v 18:25

Pomalu končí podzimní práce na zahradě, zbývá ještě udělat podzimní výzdobu, ke které se často užívá Erica gracilis. Mnozí si tuto rostlinu pletou se vřesem, ale jedná se o daleko choulostivější vřesovec původem z jižní Afriky. Má rád slunná místa a co rozhodně rád nemá jsou naše mrazy. Naši zimu prostě nepřežije. Pokud začne opravdu intenzivně mrznout ukryji rostlinu na chladné verandě, kde zimu přečká. Pro kompaktní růst seříznu a intenzivně začnu zalévat a přihnojovat zase na jaře.


Šumava 2013

8. října 2013 v 9:40
Při letošních toulkách po Šumavě mě napadlo co asi mají cyklisté, kteří polykají kilometry, aby se večer mohli známým pochlubit ,,kolik zase urvali" (odposlechnuto) z té krásy, kterou příroda nabízí. Sotva si asi všimnou motýla, krásné housenky či dokonce orchideje u cesty. Za tu dobu co na Šumavu jezdím je cyklistů čím dál víc a jakoby se zapomínalo na běžného turistu, který si chce tu Šumavu pěkně projít, užít, zastavit se, pokochat nějakými těmi panoramaty.

Co se ale divím, když se nám po ní beztrestně prohání skupina lidí s luxusními vozy údajně pod vedením jakéhosi podplukovníka z policejního prezídia (zdroj Novinky.cz). Ó, pardon, pan XY cituji: podle informací Práva zaplatil stejně jako ostatní řidiči z kolony stokorunovou pokutu za nerespektování zákazu vjezdu.
Tak si příště dáme při túrách pozor, aby nás vedle kol neohrožovalo nějaké to BMW.