Listopad 2013

Podzimní kvetení

17. listopadu 2013 v 17:37
Na zahradě dlouho nic nepokvete, o to větší radost mám, pokud se to podaří orchidejím za okny. Při tom, jaká je venku tma už kolem čtvrté hodiny, je to malý zázrak.
Vánoční kaktus

12. listopadu 2013 v 17:58

Vánoční kaktusy pěstuju od nepaměti. Nemůžu ani říct, že by se mi nějak zvlášť líbily, prostě je mám. Neposkytuji jim ani nijak zvláštní péči, přes léto nezalévám vůbec, až koncem léta jim občas vodu naleju. Pravidelně nasazují v září záplavu poupat a kvetou až do Vánoc. Nevím, jestli jsem si někdy všimla úplně rozkvetlého květu. Tak letos ano a docela mě zaujal.Epc. Siam Jade

12. listopadu 2013 v 17:41

Opět po roce vykvetla tato hybridní orchidej. Kombinace zelené a bílé se mi u květů hodně líbí. Patří mezi první orchideje, které jsem si kdysi objednala přímo od pěstitele. Za sluníčka pěkně voní. Poslední tři dny u nás naštěstí docela svítí, tak si užijí kytky a já také.

Laelia presidentensis

11. listopadu 2013 v 9:52

K mé velké radosti vykvetla během posledních tmavých, zatažených dnů tato rupikola. Vzhledem k naprostému nedostatku světla, kdy je šero vlastně celý den, je to skoro zázrak.

Jak se daří rupikolám

2. listopadu 2013 v 10:54
Malá rekapitulace letošní sezóny mojí sbírky v nejoblíbenější sekci skalních Laelií. Poslední přírůstky pro letošní rok z OM a pokojovek viz. foto:Rostliny přišly jako vždy pěkné, leč jako vždy téměř bez kořenů. Dnes už vím, že to není vůbec žádná tragédie, protože při správné péči, kterou rostlinám poskytuji kořeny po krátké době bohatě narostou. A jaká je to péče? Nechat kytky v klidu. tzn. nepřenášet každou chvíli na jiné místo, soustavně nepřesazovat, zalévat po vyschnutí, dopřát hodně světla, kvalitní dešťové vody a čerstvý vzduch. To je vše a tu je výsledek:

Ani ostatním se nedaří špatně, mnohé mají na květ, ovšem v současném špatném počasí, kdy je brzy tma a rostliny trpí nedostatkem slunečního svitu je otázka, zda kvetení dotáhnou do zdárného konce.