Červen 2014

Novinky

18. června 2014 v 10:09

Včera dorazily novinky z pokojovek.cz. Rostliny pěkné, kořeny v pořádku, jsem spokojená. Aerangis rhodosticta jsem vyvázala na klacek. Mám tak u ž Ionopsis utricularoides, který se v květináči trápil a navázaný roste velmi dobře. Laelia angereri má plné pouzdro, ale jestli to dotáhne ke květu nevím, přece jen přesazení je pro rostlinu velký zásah. Orchideje mě ale naučily trpělivosti, důležitější než kvetení jsou kořeny a kdo si počká.............


Canna indica

12. června 2014 v 19:58

Kana nebo dosna - jak chcete. Tahle tropická rostlina má ráda sluníčko, bohatou zálivku a dostatek živin. Můžete ji pěstovat v nádobách nebo na záhonu, ovšem na zimu ji musíte uklidit. Vybrat si můžete z mnoha barevných kombinací. Mě se líbila tato netradiční strakatá. Při správných podmínkách dělá radost celé léto.
Červen na zahradě

10. června 2014 v 9:48

Muškáty, ať už převislé nebo zonálky, patří mezi stálice na mojí zahradě. Kvetou vlastně po celý rok, v létě na zahradě a v zimě v truhlíku za okny pokud si je necháte, hlavně pokud je máte kde uskladnit.


Sadová růže se letos opravdu předvedla, je z ní žlutá koule a je jen škoda, že nemůžu vložit i vůni.Millionky patří mezi mé oblíbené, dokáží udělat pěkné závěsy a kvetou velmi dlouho v nekonečné paletě barev.Dendrobium laevifolium

2. června 2014 v 9:30


Dendrobium laevifolium patřící do sekce Cuthbertsonia je malá rostlinka, která se vyskytuje na ostrovech Fidži a Papua- Nová Guinea. Roste v mlžných lesích ve výškách až 3000 m.n.m. Zajímavostí je, že vykvétá většinou ze starých pahlíz na krátké stopce. Moje rostlina má už na starých pahlízách další poupata. Kvete velmi dlouho a to je přesně orchidej podle mých představ.