Srpen 2014

Trpělivost růže přináší?

27. srpna 2014 v 16:56
Trpělivost je jedna z vlastností, kterou si pěstitel orchidejí důkladně pocvičí. Orchideje rostou pomalu a než zakvetou trvá to mnohdy ještě pomaleji. Na květ jich má poměrně dost, nějaký ten Pafík, Masdeválky, Kačeny a Dendra, pokvetou Oncidia, Coelogyne a Ionopsis. Ještě, že se v tom očekávání můžu kochat jinými rostlinami. A že je letos na co se koukat. Tořivky se vytáhly.........Lilie

3. srpna 2014 v 22:09

Pro někoho jsou královnami květin růže. Hodně dlouho jsem je pěstovala, ale pro marný boj s černou skvrnitostí jsem jejich pěstování vzdala a vyměnila růže za lilie. Rozhodně toho nelituju. Díky šlechtění je dnes nepřeberné množství barev, tvarů, druhů. Každé jaro, když přijde nový katalog, neodolám a objednám si zase nějakou novou. Škoda, že nemůžu spolu s fotem vložit i nádhernou vůni.
(galerie - lilie 2014)

Teplice – botanická zahrada

2. srpna 2014 v 22:16

Když jsem navštívila naposledy botanickou zahradu v Liberci, byla jsem hodně zklamaná. Jela jsem tam hlavně kvůli botanickým orchidejím, kterých kvetlo jen pár. Jinak tam nebylo skoro nic ke koukání. Musím se ale přiznat, že ta původní stará botanická zahrada se mi líbila víc.


Byla jsem proto docela zvědavá jakou botanku mají v Teplicích. Ve čtvrtek jsem ji navštívila a byla jsem nadšená. Orchidejí také pomálu, ale kvůli nim jsem tam tentokrát nejela. Pokud bylo záměrem tvůrců zahrady navodit dojem, že jste někde v pralese či na jiné exotické lokalitě, tak se jim to povedlo. Už chyběla jen nějaká ta havěť v podobě hada či pavouka…… K tomu po celou prohlídku skleníků hraje africká, mexická či jaká hudba, zpívají ptáci, ozývají se zvuky džungle. Když míjíte repliku domku kdesi v Mexiku je iluze dokonalá.
Venkovní expozice je plná květů nejrůznějších barev, k vidění jsou zástupci rozmanitých rodů pocházejících ze všech koutů světa.Chybí snad jen skleník s kaméliemi, který je v Liberci úžasný. Za mě je ale zahrada v Teplicích daleko hezčí. Za velký plus považuji také méně lidí, tudíž větší klid na prohlídku.