Duben 2015

Coelogyne nitida

28. dubna 2015 v 13:33

V rodu Coelogyne patří k rostlinám menšího vzrůstu. Pochází z Nepálu, severní Indie, Bangladéše, Číny, roste v nadmořských výškách 1300 - 2600 m.n.m. Patří mezi chladnomilné orchideje. Vyžaduje stálou vlhkost substrátu.

Pěstuji ve studené verandě, v létě je rostlina na zahradě. Květy krásně voní.

Mám z ní radost, protože patří mezi ,zachraňované' . Po nákupu začala rostlina chřadnout, byla na čas v rašeliníku, a po dvou letech konečně vykvetla.


Encyclia vittelina x michuaca

7. dubna 2015 v 9:11


Enc. vittelina x michuaca je velmi spolehlivá pravidelně kvetoucí orchidej. Má jen jednu chybu - špatně se fotí. Květní stvol je velmi dlouhý a stále roste, protože tvoří další nová poupata. Na druhou stranu zase výhoda, protože tím pádem kvete hodně dlouho. Pokud má rostlina stvoly dva jako ta moje, z kvetení se můžete radovat velmi dlouho.


Celoročně je orchidej umístněna na parapetu jihovýchodního okna, neletním. Pokud si vzpomenu přihnojím, zasazená je v jemnějším substrátu s příměsí spagna.

Přidávám ještě jeden velikonoční pohled z okna při focení orchideje. Na Vánoce tolik sněhu napadalo......A na závěr ještě jeden opozdilec: