Červenec 2015

Denivky

13. července 2015 v 11:05


Květy sice vydrží jeden den, ale i tak to stojí za to ........

Inobulbum munificum

3. července 2015 v 10:21
Tato orchidej byla dříve zařazena pod rod Dendrobium, nově je v rodu Inobulbum (někde uváděné jako Inobulbon) kde je jediným zástupcem.
Tropická orchidej pochází z Nové Kaledonie. Má velmi zajímavou barvu květu, kterou mám moc ráda. Mám ji na parapetu východního okna, zasazenou v hrubší piniové kůře s přídavkem spagna. Celkem dost zalévám, občas rosím, když si vzpomenu tak pohnojím. To je ale málo kdy, a jak je vidět, vůbec to nevadí.


Tak takhle to začalo.


Ještě přidám podruhé letos kvetoucí Dendrobium convolutum. Nenáročná rostlina, kterou klidně doporučím i začátečníkům.


Novinky z ,,pokojovek"

3. července 2015 v 9:57

Na ,,pokojovkách" už si rostliny objednávám od samého začátku vzniku tohoto zásilkového obchodu. Vždy jsem byla celkem spokojená. I tentokrát dorazily objednané rostliny v pořádku a já doufám, že se pěstování zadaří. Encyclia mariae nepatří mezi jednoduché rostliny, to samé je Dendrobium bellatulum. Dlouho jsem je právě proto nechtěla, no a nakonec jsem stejně neodolala. Tak uvidíme.....

Další rostlinou, kterou jsem měla na seznamu přání bylo Oncidium ornithorhynchum. Rod Oncidium nepatří moc do skupiny mých oblíbenců, ale mám dva zástupce hybridů a jsou moc pěkní, jsou malí a voňaví. Botanické ornithorhynchum má moc pěknou barvu a vonět by mělo také.