Září 2016

Podzim

25. září 2016 v 11:15

S příchodem podzimu nastává pro každého majitele zahrady sklizeň a likvidace všeho odkvetlého, tzn. i truhlíků. Na zimní výzdobu je ještě brzy, a pokud nechceme mít truhlíky prázdné, uděláme si výzdobu podzimní. Není problém zajít na nějaké tržiště, nakoupit vřesy a takovou podzimní barevnou krásu si udělat. Já raději obejdu zahradu a nastříhám materiál z vlastních zdrojů. Odkvetlé hortenzie, sédum, větvičky s plody hlohyně, jablíčka kdoulovce japonského, buxus a mahon. Pak jen stačí odkvetlé muškáty ostříhat, zeminu ponechat a nastříhané větvičky zapíchat.

Tak pěkný, barevný podzim!
Brassia Eternal Wind

22. září 2016 v 12:58

Brassia Eternal Wind je hybridní orchidej, která vznikla křížením Brs. bracdiana x Brs. rex. Pro několik centimetrů dlouhé boční sepaly se rostlině přezdívá ,,pavoučí" orchidej. Pěstuje se jako temperovaná klidně i v bytových podmínkách. Běžné je letnění s pravidelnou zálivkou kvalitní dešťovou vodou.
Orchidej se za péči odmění nejen krásnými květy, ale i vůní.Blc. Arom Gold

18. září 2016 v 17:22

Orchidej má práven v názvu ,,voňavé zlato". Škoda jen, že nádherná vůně je nepřenosná.

Rostlina mi přišla jako kvetoucí asi před pěti lety. Teď už s jistotou vím, že ke kvetení měla hodně daleko. Malou neduživou rostlinku bez kořenů jsem se střídavým úspěchem zachraňovala. Chvílemi se zdálo, že je vyhráno, pak zase, že nejspíš skončí na kompostu. Až letos konečně vyrostla silná květuschopná pahlíza a s ní i květní pouzdro.