Březen 2017

Březen

12. března 2017 v 14:04

Chladnomilná Coelogyne cristata kvete pravidelně v tuto dobu. Je trochu náročnější na pěstování. Kdo ale podmínky má, neměla by mu ve sbírce chybět. Květy jako ze šlehačky (a to ji nemám ráda) vždy nadchnou nejen mě, ale všechny návštěvy.Oncidium Twinkel 'Fragrance Fantasy'Letos se vytáhlo jedenácti květními stvoly, jako bonus ještě krásně voní. Není to nijak náročná orchidej, je vhodná i pro začátečníky. Pěstovaná je na parapetu jihovýchodního okna, chce jen kvalitní zálivku po vyschnutí substrátu, dobu odpočinku nemá. Mám tyhle hybridní drobné orchideje ráda, právě pro jejich snadné nakvétání. Skoro u každé dozrálé pahlízky se objeví květní stvol.


Paphiopedilum Lathamianum má po jednom z rodičů (Paphiopedilum spicerianum) typicky do kornoutku stočený horní sepal. Letos vykvetlo pouze jedním květem. Orchidej pěstuji v chladné verandě, v létě je venku.


Sophronitis mantiquiera je orchidej, kterou mám hodně ráda. Od jejího pěstování mě hodně odrazovaly názory a zkušenosti jiných pěstitelů, kteří ji mezi Sophronitisy řadily mezi nejnáročnější. Nakonec jsem se odvážila a rostlinka kvete pravidelně každý rok. Chladnomilná orchidej má ráda zálivku kvalitní dešťovkou s občasným rosením a to i v zimě. Pochází z horských oblastí Brazílie, kde je zima a vlhko.