Duben

24. dubna 2017 v 13:11
Neúnavně, po celý rok kvete Dendrobium antennatum.Nenáročná orchidej, pěstovaná na jihovýchodním parapetu ještě navíc voní. Květy mají velmi pěknou kresbu na pysku. Těch je několik na stvolu, kterých je na rostlině tak pět až osm. Orchidej patří k těm rozložitějším, zvlášť když stvoly ,trčí ' do všech stran.

Další z orchidejí, které mi každý rok dělají radost je Encyclia vittelina x michuaca. Letos se chlubí třemi stvoly. Květů je také několik, navíc stvol stále dorůstá a s ním se objevují další nové květy. Rostlina proto kvete velmi dlouho.K nejoblíbenějším orchidejím v mé sbírce patří Epidendrum floribundum. Líbí se mi kombinace barev na květu a také příjemná vůně. Kvete poměrně dlouho. Je pěstované na východním parapetu.Je málo červeně kvetoucích orchidejí. V rodu skalních Laelií je Laelia milleri jediná. Na fotce to tak možná nevypadá, ale její barva je opravdu červená. Jako všechny rupikoly je zasazená v substrátu, který se skládá z lávových kamínků s podílem spagna. Je na parapetu jihovýchodního okna s letněním ve skleníku. Rupikol mám asi dvacet, a tato kvete pravidelně každý rok touto dobou, což se o ostatních říct nedá Zamračený.Pravidelně kvetoucí Paphiopedilum Leeanum je hybridní rostlina, ve které stále vidím jednoho z rodičů - Paph. insigne - mojí první orchidej. Tohle pafíčko je pěstované v chladné verandě s letním pobytem venku na místě chráněném před deštěm.


Na závěr ještě jedno hybridní chladnomilné Paphiopedilum, které jsem dostala k narozeninám od manžela. Kvete pravidelně vždy s novou dozrálou růžicí.

 


Komentáře

1 Blanka Blanka | E-mail | 29. dubna 2017 v 18:24 | Reagovat

Všechny orchideje na fotografiích jsou nádherné. Je na nich vidět, že jsou pěstovány s láskou a že dostávají, co potřebují.Mám ráda svěží zelenou barvu a líbí se mi, když je u květin i v květech. Orchideje zde se zelenou barvou v květech jsou úžasné. Díky kvalitním fotkám si orchideje zde na blogu můžeme doslova užít. Vždy netrpělivě čekám na další...

2 Irena Irena | 27. května 2017 v 22:19 | Reagovat

Jsem ráda, že se fotky líbí. Orchideje zeleně kvetoucí jsou mé velmi oblíbené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama